Sürdürülebilirlik

mavi-01

Daha iyi bir dünya için.

TRANSFOMAX olarak çevresel, sosyal ve ekonomik boyutlarını bir arada ele aldığımız sürdürülebilirlik kavramını iş süreçlerimizin temel taşı olarak görüyoruz.

Çevre Duyarlılığı

Transfomax ‘Kalite Her Kapının Anahtarıdır’ felsefesiyle yatırımlarına başlarken Transformatör Üretim, Bakım ve Onarımı konusunda bir araya getirilien uzman çalışma ekibimiz ve her türlü teknik donanıma sahip olan Yönetim Kadromuz tarafından sektörde profesyonel çalışma çizgisi içinde yerini almıştır.

İnsan ve Toplum

Daha bilinçli toplum daha yeşil bir geleceği getirir. Sürdürülebilir bi gelecek için toplum bilinçledirilmelidir. Çevreye duyarlı teknolojiler konusundaki AR-GE çalışmaları ve fabrikamızın enerji ihtiyacını karşılamak için yaptığımız yenilenebilir enerji yatırımları da Transfomax’In sürdürülebilirlik felsefesini iş stratejilerine yansıtmasının güzel bir örneği olarak öne çıkıyor.

İş Sorumluluğu

Sorumluluk veya sorumluluk bilinci, görevlerini bilmek ve onları yapmaya çalışarak, sonuçlarına katlanmaktır. Sürdürebilirlik ise; üretkenlik ve verimliliğin devamlılığını sağlamak amacıyla, sorumlu olabilme yeteneğinin korunmasıdır. Yani kısaca; gelecek nesillere zarar vermeyecek şekilde, bugünün ihtiyaçlarına cevap verebilmektir.Bizlerde Çevresel ve toplumsal projelere duyarlı davranarak geleceğimizi şekillendiriyoruz.

Sürdürülebilir enerji dünyamızın geleceği için çok önemli bu noktada firmamız bu çerçevede önlemler alıp çözümler üretmek amacıyla ar-ge çalışmalarına ağırlık vermektedir. Yaşanabilir bir dünya için TRANSFOMAX® üzerine düşen çevresel, sosyal ve ekonomik boyutları ele alarak ekosistemini buna göre dizayn etmektedir.

Sürdürülebilirliğin ayrılmaz unsurları araştırma ve yenilik faaliyetleridir. Yeşil Ekonomi ve yeşil topluma geçiş ve bunları sürdürülebilir kılmak üzere dönüştürücü bir gündem tanımlamayı ve uygulamayı amaçlamaktadır. Avrupa’daki araştırma ve yenilikçilik, dünya çapındaki katılıma da açık olan  İyi tarım uygulamalarının teşvik edilmesi çiftçilerin çevreden tam anlamıyla faydalanmasına imkân verir ve aynı zamanda çevre gelecek nesillere hasarsız aktarılmış olur. Ek olarak, yenilikçi ve sürdürülebilir seyahat ve ulaştırma çözümlerinin başlatılması bu süreçte hayati bir rol oynamalıdır.